بچا دی - خاطراتی ازرزمنگان فرخشهری

فرمانده مجروح هرچه امدادگران را به کمک می طلبید، کسی از نیروهای امدادگر در دسترس نبود که به دادش برسد. بعد از دقایقی که از پیدا شدن امدادگر نا امید شد، ناگهان صدا زد: «بچا دی!...» که بلافاصله چند نفر از رزمندگان فرخ شهری بـه طرفـش شتافـتند، زخـمـهایش  را پانسمان کردند و به عقب منتقلش کردند.

 یک خاطره

بعد از تشکیل تیپ قمر بنی هاشم(ع)، رزمندگان فـرخ شهر در گردان های توحید، رسالت و یا زهرا (س) بودند.

قبل از عملیات بدر یا خیبر بود. یک روز صبح ، «سردار شهید شاهمرادی» که معاون طرح و عملیات تیپ بود، در میدان صبحگاه برای جمع نیروهای رزمنده سخنرانی و از نیروهایی که حضور داشتند تقدیر و سپاس گذاری می کرد.

«شاهمراد» داشت شهرستان ها و مناطق مختلفی که نیروهای رزمنده شان در تیپ قمر بنی هاشم(ع) بودند را یکی یکی نام می برد و از آنها تشکر می کرد: شهرکرد، فارسان، شهرضا، سمیرم، زرین شهر... در این اثنا، ناگهان همه ی رزمندگان فرخ شهر یک صدا گفتند: «بچا دی...!؟» شهید شاهمرادی – خدا رحمتش کند - با آن چهره ی همیشه خندانش، مهربانانه اضافه کرد: «... و علی الخصوص «بچا دی» که مایه ی سرافرازی تیپ اند!»

یک خاطره

 

شبی بعد از نماز جماعت، احمد چند نفر از بچه‌های رزمنده را بدون اطلاع قبلی از مسجد، مهمان به خانه برده بود. از بیرون اتاق مادرش صدا زد: «احمد، مادر چرا خبر ندادی تا غذا حاضر کنم؟ مهمان‌هایت را می‌خواهی با حاضری پذیرایی کنی!؟» بچه‌ها از داخل اتاق به جای احمد جواب دادند: «عیبی ندارد! نان و ماست هم که باشد خوب است، خدا را شکر! حتی اگر نان خالی هم باشد، می‌خوریم. می‌خواهیم یک ساعتی دور هم بنشینیم، غذا مهم نیست.».

 

مادر، البته اعتنایی نکرد و دست به کار شد. غذایی فراهم شد و احمد سفره را پهن کرد. بندگان شاکر خدا غذا را نوش جان کردند و احمد سفره را جمع کرد و بیرون برد. مادرش با تعجب به ظرف‌های دست نخورده‌ی غذا نگاه کرد: بچه‌ها فقط نان و ماست خورده بودند و بقیه‌ی غذاها دست نخورده بود!

 

راستی نمی‌خواهید بدانید آن مهمان‌های بی تکلف و خودمانی شهید احمد ریاحی چه کسانی بودند؟... آن‌ها اکنون همگی در کنار احمد روزی خور خوان نعمت حق اند: سردار شهید حاج غلام‌رضا کاوسی، سردار شهید جمشید براتپور، شهید سعید مقدس، شهید علی فتح نکویی، شهید علیرضا کاوسی، شهید حمید زاهدی. روحشان شاد و نام و یاد همه‌ی شهدا تا ابد جاودان باد!

اقتباس مطالب از beraherouhollah.blogfa.com

/ 2 نظر / 37 بازدید
ایرج برات پور

دم عموم گرم : شهید جمشید برات پور

ایرج برات پور

دم بچا دی گرم