شهید بهمن هاشمی شهرکی

 دوران تحصیل وی در دوره راهنمایی مقارن با جوشش و خروش مردم علیه نظام ستم شاهی بود و شهید علیرغم سن پایین در تظاهرات و راهپیمایی های علیه رژیم شرکت می کرد. پس از انقلاب اسلامی و تشکیل بسیج وی از اولین افرادی بود که به این نهاد مقدس پیوست و به فعالیت مشغول شد. پس از شروع جنگ تحمیلی شهید علاقه ای فراوان به پیوستن به صف مجاهدین فی سبیل الله از خود نشان می داد ولی سن و سال کم مانع حضور وی در جبهه می شد.

وی  همواره سعی می کرد در راه تحقق آرمانهای انقلاب هرچه دارد فدا کند . با مؤمنان گرم و صمیمی و با دشمنان پرخاشگر و ستیزنده بود . بیش از خود به دیگران فکر می کرد و اهل نماز و قرآن بود. نسبت به حفظ بیت المال حساسیت و دقت ویژه ای داشت و به پدر و مادرش احترام فروان می گذاشت .  او عاشق ائمه اطهار بود و همواره نام معصومین را بر زبان داشت.

در سال 1362 پس از طی یک دوره آموزشی  از طریق سازمان هلال احمر به مناطق جنگی جنوب اعزام شد. و حدود 6 ماه از این طریق در جبهه خدمت نمود و به جهت ابتکارات و شجاعتهایی که از خود نشان داد به عنوان امدادگر نمونه برگزیده شد. پس از مراجعت اینبار با پیوستن به تیپ قمر بنی هاشم در قالب واحد تخریب دوباره به جنوب اعزام شد. بعد از چند ماه به یگان دریایی انتقال یافته و در عملیات بدر به عنوان سکاندار حضور داشت.شهید بهمن هاشمی جزو شجاع ترین رزمندگان تیب قمر بنی هاشم بود وبواسطه همین شجاعتها بودکه   سردار شهید حاج کمال فاضل از وی می خواهد به گردان یا زهرا (س )ملحق شود. شهید هاشمی به عنوان تیربارچی گردان در عملیات والفجر 8 ، گردان یا زهرا (س )را همراهی کرده و پس از عملیات به واحد اطلاعات و عملیات غواصان دعوت شده و به عنوان غواص اطلاعات و عملیات در عملیات کربلای 4 شرکت نمود. .  شهید بهمن هاشمی  در عملیات کربلای 5  نیزشرکت نمود. در این عملیات به سختی از ناحیه پا و شکم مجروح شد.لیکن پس از بهبودی نسبی دوباره عازم جبهه . پس از آن به واحد آموزش نظامی سپاه پیوسته و حدود 4 ماه برای آموزش مربی گری به مشهد مقدس اعزام می شود . پس از طی دوره آموزشی در واحد آموزش نظامی تیپ مشغول آموزش گردانها و واحدهای مختلف شد. وی  با اصرار زیاد از فرماندهی اجازه می گیرد که در عملیات  والفجر 10 شرکت نماید و به عنوان نیروی ضد کمین وارد عملیات می شود سرانجام در آخرین روزهای اسفند ماه سال 1366 در منطقه عملیاتی شاخ شمیران  بر اثر انفجار مین پای راستش قطع میشود اما این رزمنده  شجاع  با وجود خون ریزی شدید به یاری دیگر مجروحان می شتابد که از ناحیه سینه مورد اصابت ترکش خمپاره قرار می گیرد و در حالی که 19 بهار بیشتر از عمر پر برکتش نگذشته بود به درجه رفیع شهادت  نایل می شود.

« بسم رب الشهداء و الصالحین »

وصیت نامه ی پاسدار رشید اسلام شهید بهمن هاشمی .

« وَ قاتلوا هُم حتّی لا تکونَ فتنه و یکونَ الدینُ کلّهُ للهِ» .(انفال ، 39)

خرّم آن روز کزین منزل ویران بروم    راحت جان طلبم وزپی جانان بروم

با سلام و صلوات خدمت ولی الله اعظم امام زمان ، حضرت مهدی ، قائم آل محمد صلی الله علیه و آله و سلّم ، محبوب دل عاشقان ، منجی مستضعفان ، امام زمان (عج) و با سلام و صلوات بر نائب برحق امام زمان ، جان جانان ، خورشید تابان ، پیر جماران ، امید رزمندگان اسلام و امید امام و دوست مردان صدیق و مخلص جمهوری اسلامی و بر مظلومین بالاخص قافله سالار حزب جمهوری اسلامی شهید مظلوم آیت الله بهشتی ، شهید همیشه جاوید و زنده ی تاریخ و با سلام بر رزمندگان   ، راهیان قدس و حرم کربلا ، شیران بیشه ی توحید و زاهدان شب این ناجیان کشتی پر تلاطم اسلام و مستضعفین و آنان که مصداق آیه ی شریفه ی « انّ الارض یرثها عبادی الصالحون » می باشند . آنان که پیمان دوستی و یاری دادن دین خدا را به عهده گرفتند . و بر این پیمان تا پای جان سخت ایستادند و با اهدای سلام بر مردان پاک و پرفتوح و عروج کنندگان راه شهیدان زنده و همیشه جاوید تاریخ وصیت نامه ی خود را با سخنی از مولای متقیان علی ابن ابیطالب آغاز می کنم .« من هزار بارضربه شمشیر را بر مرگ در بستر ترجیح می دهم».

بار الهی تو شاهد باش که من با آگاهی کامل به جبهه آمده ام و برای ملحدین و منافقان کوردل می نویسم که من راه خود را کورکورانه انتخاب نکردم . بلکه همین راه راه ِ حسین و یاران حسین می باشد و امیدوارم که خدا این هجرت مرا قبول نماید و آمده ام که راه سرخ شهادت را ادامه دهم و پیرو امام باشم . آن اسطوره ی ایمان و شجاعت و نائب امام زمان محبت خدا در زمین است .

خدمت امت شهید پرور و حزب الله عرض می کنم که پیرو امام و فرامین  امام باشید . که همگی مدیون او هستیم و هرچه داریم از او داریم چرا که او بود که در تاریکی و ظلمت قیام کرد و ما را به راه راست هدایت نمود و از لجنزار و تباهی و فساد به سوی میدان شجاعت، ایثار ، شهادت و شرف و مردانگی سوق داد . مبادابه منافقین و به مردم از خدا بیخبر که همچون زالو خون مردم را می مکند میدان دهید . و به حرفهای پوچ و بی معنایشان گوش کنید . چرا که اینان کسانی هستند که در جنگ صفین نسبت به علی ( ع ) خیانت کردند ، اینان کسانی هستند که بهشتی مظلوم و هفتاد و دو تن از یاران مظلوم و با وفایش امام را شهید کردند. اینان خون شهیدان مارا پایمال کردند و به آرمانهای شهدای ما پشت پازدند. از امت شهید پرور تقاضا دارم که اتحاد خود را حفظ کنند و حافظ انقلاب اسلامی باشند و مبادا از رفتن فرزندان خود به جبهه  جلوگیری  کنید  که دزفول دیگر جوان ندارد. مبادا بگویید که پسرم جوان است که از قاسم ابن الحسن ( ع ) و علی اکبرحسن  ( ع ) رشید تر نیستند.

و در پایان به پدر و مادر عزیز و از جان و دل عزیزترم بگویید که تمام هستی من مدیون شما است. خدایا تو شاهد  باش که اینها چه سختی های کشیده اند و چه رنجهایی برده اند تا مرا پرورش دادند تا در پیری عصای دستشان   و درکوری نورچشمشان و در افتادگی قوت قلبشان باشم ، ولی میدانند که اسلام الان به من احتیاج دارد خدایا خودت صبر واجر  جزیل به آنها عنایت کن و میگویم که خوشحال باشید که چنین فرزندی تربیت کردید که توانست به ندای « هل من ناصر » حسینی لبیک بگوید و پیرو راه شهیدان باشد و از خواهران و برادران گرامی نیز حلالیت می طلبم . اگر از بنده بدی دیدید انشاء الله مرا حلال  کنند .

و از شوهر خواهر گرامی ام تشکر میکنم که دراین  مدت کوتاه مثل برادر برایم بود و به او سفارش می کنم بعد از من به مادر سر بزن و به خواهرم دلداری بده . خواهر جان حلالم کن و مرا ببخش.

در آخر از برادران بسیج می خواهم که نگذارند کسانی که به انقلاب ایمان ندارند در تشییع جنازه من شرکت کنند از برادران و خواهرانی که که در تشییع جنازه من شرکت کرده اند  کمال تشکر را دارم.

خدایا ، خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگه دار. 

  اقتباس از :  razmandegan-kian.blogfa.com                                                                                          

/ 0 نظر / 139 بازدید